Get Support

Trainers

Tuğba Özkabakçı

Tuğba Özkabakçı

İK Süreçleri

1973 Çorum doğumludur. Çorum Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesinde lisans (1996) Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü ve yüksek lisans eğitimini (2010), İngilizce İnsan Kaynakları Yönetimi ve Gelişimi (Human Resources Management and Development) Master Programını tamamladı. Ardından (2005) İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsünü tamamlayarak Grup Terapisti ve Psikodramatist ünvanını aldı.

 

Üniversite eğitimi sırasında (1995) yılında YKM İnsan Kaynaklarında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak iş hayatına başladı. Bileşim İnternational (1997), Hürriyet Gazetecilik(1999), İŞ-TİM- Aria’da (2001) Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev aldı. Delta Marine Grup (2005), Cargotürk(2007) ve Bizitek an Ericsson Company (2009), Berko İlaç’ta (2012) İnsan Kaynakları Müdürlüğü, KPI Danışmanlık Yönetim Danışmanı ve Eğitmen (2010-2014) Cam Merkezi ’nde (2014) İnsan Kaynakları Direktörü görevlerini yürüttü. Halen serbest olarak Yönetim Danışmanı ve Eğitmen danışmanlık çalışmalarını çeşitli İnsan Kaynakları Yönetimi fonksiyonlarının kurulum, işletimi ve eğitimleri olarak özel, kamu ve Avrupa Birliği projelerinde görev almaktadır ve mahkeme bilirkişisi görevini yürütmektedir.

 

İşe alım, Eğitim, Organizasyonel Gelişim,Personel Yönetimi, Motivasyon, Ücretlendirme ve Menfaatler, Performans Yönetimi, 360 Performans Yönetimi, Kariyer Planlama, İş Hukuku, Sağlığı ve Sosyal Güvenlik Yönetimi,Endüstriyel İlişkiler, Kalite Kontrol ve İş Süreç yönetimi sistemleri üzerine profesyonel deneyim sahibidir.

 

Uzmanlık alanı doğrultusunda özel kurum ve sertifika programlarında gerçekleştirdiği diğer proje ve eğitim konuları ise;

 

Psikodrama gruplarının yönetilmesi, güzel konuşma ve diksiyon dersleri, kapalı alan ve açık alan – outdoor eğitimleri, koçluk, kurumsallaşma, kişisel gelişim, iletişim, iş başarısı, liderlik, çatışma yönetimi, müşteri odaklılık, motivasyon, sunum becerileri, eğitimcinin eğitimi, temel yönetim becerileri, zaman yönetimi, yetkinlik bazlı mülakat teknikleri, bilişim ve İnsan Kaynakları yönetimi, İnsan kaynaklarında eğitim yönetimi, iş hukuku ve insan kaynakları uygulamaları, kurumsal seçme ve yerleştirme, İnsan Kaynakları web siteleri oluşturulması, kalite ve iş süreç yönetimi projelerinin yürütülmesi, denetleme, ABIGEM ve Avrupa Birliği projelerinin yürütülmesi, pazarlama ve sosyal medya ilişkilerinin yürütülmesi deneyimleri arasındadır.

 

İş Kadınlarında Annelik Rolü ile Çalışan Kadın Rolünün Etkileşimi ve Çatışmasının İncelenmesi ve Müdahale Yöntemi Olarak Psikodrama, The Relationship Between The Levels Of Work-Family Conflict And Job Satisfaction Of The Employees: An Application In Information And Communication Technology Services Sector. (Çalışanların İş – aile Çatışma Seviyelerinin ve İş Tatmini Seviyelerinin İlişkisi: Bilişim Sektöründe bir Uygulama) konularında 2 ayrı yayınlanmamış tezi bulunmaktadır.

 

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği – Peryön ’de aktif olarak gönüllü üyeliğini sürdürmekte olup, 19., 20., 22. Dönem Etik Kurulu üyeliği görevini yürütmüş ve Bilgi Yönetimi komitesinde İnsan Kaynakları mesleği standartlarını geliştirme ekibinde yer almıştır ve meslek standartları T.C. Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Halen Peryön 23. Dönem Etik Kurulu ’nda Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

Other Trainers

Emre Tuna AYDIN
Emre Tuna AYDIN

Digital HR & Data Analytics

Dr.Barbaros Kon
Dr.Barbaros Kon

İK Süreçleri

Prof. Dr. Erdem Özdemir
Prof. Dr. Erdem Özdemir

Marmara Üni. İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı

Ozan Tatar
Ozan Tatar

Soft Skill

Ferda Alakuş
Ferda Alakuş

Soft Skill

Sinem Işık
Sinem Işık

İşe Alım