fbpx

HESAP BİLGİLERİNİZİ Mİ UNUTTUNUZ?

2009 - 2020

Yetkinlik Bazlı
Mülakat Teknikleri Eğitimi
13 TEMMUZ 2021

Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi

İK Süreçleri (Fonksiyonel Eğitimler)

Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Bilgilendirme

Web sitemiz üzerinden yönlendirilerek kayıt yaptığınız takdirde KVKK metni onaylanmış sayılacak, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun 5. maddesinde belirtilen "ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlemenin zorunlu olması" hukuki sebebiyle, veri kayıt sisteminin parçası olarak otomatik olan yöntemle firmamız kayıtlarına işlenecektir. Nezdimizdeki kişisel verileriniz herhangi bir gerçek veya tüzel kişi ile paylaşılmamaktadır.

Ödemelerimiz İyzico güvencesiyle online ve taksit imkanlarıyla gerçekleşmektedir.

Eğitim 09:30’da başlayıp, 16:30’da sona ermektedir.

Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi

Bu eğitimde adayların geçmişteki performansları, deneyimleri, teknik becerileri ve
kişilik özelliklerinden yola çıkılarak, ilgili işi yapabilme yetkinlikleri bulunmaya çalışılır.

Bölüm 01
Stratejik insan kaynakları planlaması
İnsan gücü planlaması
İşe alım ve seçimin temelleri
Seçim teknikleri
İşe eleman bulma araçları ve uygulanması

Açıklama: Bu bölümde insan gücü kaynağını planlama ve aşamaları, gerekli olan eleman ihtiyacını belirleme, 
doğru işe doğru elemanı seçme, bir organizasyonun iş gücü kompozisyonundaki gelişmeler, işe eleman bulma 
kaynakları ve araçları, ilan ve duyur hazırlama, testler üzerinde durulacaktır.

Bölüm 02
Eleman seçme – Mülakat
Mülakat nedir?
Mülakatta seçimin amaçları
Mülakat yöntemleri
Mülakatçının görevleri ve temel sorumlulukları
Mülakatta adayların dikkat etmesi gereken konular
Mülakatların bilinen sorunları
Mülakatta soru sorma teknikleri
Mülakatta sorulacak soruların hazırlanması
Mülakatta beden dili

Açıklama: Mülakat yöntemleri ve özellikleri, mülakat çeşitleri, mülakatı yapanların sorumlulukları, uygulamaları ve 
mülakatta yapılan hatalar, mülakatta adayların yapması gereken konular, mülakatta kullanılan soru sorma teknikleri, 
mülakatta kullanılan sorular, mülakatta beden dili üzerinde durulacaktır.

Bölüm 03
Yetkinlik bazlı mülakat
Yetkinlik nedir ve nelerden oluşur?
Yetkinliklerin belirlenmesi
Yetkinliklere dayalı görüşme
Star yöntemi
Yetkinlik bazlı mülakat süreci
Mülakatlarda soru örnekleri
Mülakatın uygulanması
Mülakatın sona erdirilmesi
Mülakatçıların geliştirmesi gereken alanlar
Görüşme önerileri
İşe alma kararı ve yerleştirme süreci

Açıklama: Yetkinlik kavramına genel bakış, yetkinlik kavramının gelişimi, İnsan Kaynakları Yönetimi sisteminde 
yetkinlik uygulamaları ve faydaları, yetkinlik bazlı mülakat süreci ve iş teklifi aşamasına kadar olan uygulamalar 
üzerinde durulacaktır.

Hedef Kitle: İK Uzmanları ve Mülakatlara Katılan Bölüm Yöneticileri


Eğitim Yöntemi: Sınıf içi mülakat simülasyonu ve oluşan uygunsuzlukların tartışılması uygulamalar, ve canlandırmalar bulunmaktadır.

Tuğba ÖZKABAKÇI
1973 Çorum doğumludur. Çorum Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesinde lisans (1996) Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü ve yüksek lisans eğitimini (2010), İngilizce İnsan Kaynakları Yönetimi ve Gelişimi (Human Resources Management and Development) Master Programını tamamladı. Ardından (2005) İstanbul Psikodrama Enstitüsü- Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsünü tamamlayarak Grup Terapisti ve Psikodramatist ünvanını aldı.

Üniversite eğitimi sırasında (1995) yılında YKM İnsan Kaynaklarında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak iş hayatına başladı. Bileşim İnternational (1997), Hürriyet Gazetecilik(1999), İŞ-TİM- Aria’da (2001) Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev aldı. Delta Marine Grup (2005), Cargotürk(2007) ve Bizitek an Ericsson Company (2009), Berko İlaç’ta (2012) İnsan Kaynakları Müdürlüğü, KPI Danışmanlık Yönetim Danışmanı ve Eğitmen (2010-2014) Cam Merkezi ’nde (2014) İnsan Kaynakları Direktörü görevlerini yürüttü. Halen serbest olarak Yönetim Danışmanı ve Eğitmen danışmanlık çalışmalarını çeşitli İnsan Kaynakları Yönetimi fonksiyonlarının kurulum, işletimi ve eğitimleri olarak özel, kamu ve Avrupa Birliği projelerinde görev almaktadır ve mahkeme bilirkişisi görevini yürütmektedir.

İşe alım, Eğitim, Organizasyonel Gelişim,Personel Yönetimi, Motivasyon, Ücretlendirme ve Menfaatler, Performans Yönetimi, 360 Performans Yönetimi, Kariyer Planlama, İş Hukuku, Sağlığı ve Sosyal Güvenlik Yönetimi,Endüstriyel İlişkiler, Kalite Kontrol ve İş Süreç yönetimi sistemleri üzerine profesyonel deneyim sahibidir.

Uzmanlık alanı doğrultusunda özel kurum ve sertifika programlarında gerçekleştirdiği diğer proje ve eğitim konuları ise;

Psikodrama gruplarının yönetilmesi, güzel konuşma ve diksiyon dersleri, kapalı alan ve açık alan – outdoor eğitimleri, koçluk, kurumsallaşma, kişisel gelişim, iletişim, iş başarısı, liderlik, çatışma yönetimi, müşteri odaklılık, motivasyon, sunum becerileri, eğitimcinin eğitimi, temel yönetim becerileri, zaman yönetimi, yetkinlik bazlı mülakat teknikleri, bilişim ve İnsan Kaynakları yönetimi, İnsan kaynaklarında eğitim yönetimi, iş hukuku ve insan kaynakları uygulamaları, kurumsal seçme ve yerleştirme, İnsan Kaynakları web siteleri oluşturulması, kalite ve iş süreç yönetimi projelerinin yürütülmesi, denetleme, ABIGEM ve Avrupa Birliği projelerinin yürütülmesi, pazarlama ve sosyal medya ilişkilerinin yürütülmesi deneyimleri arasındadır.

İş Kadınlarında Annelik Rolü ile Çalışan Kadın Rolünün Etkileşimi ve Çatışmasının İncelenmesi ve Müdahale Yöntemi Olarak Psikodrama, The Relationship Between The Levels Of Work-Family Conflict And Job Satisfaction Of The Employees: An Application In Information And Communication Technology Services Sector. (Çalışanların İş – aile Çatışma Seviyelerinin ve İş Tatmini Seviyelerinin İlişkisi: Bilişim Sektöründe bir Uygulama) konularında 2 ayrı yayınlanmamış tezi bulunmaktadır.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği – Peryön ’de aktif olarak gönüllü üyeliğini sürdürmekte olup, 19., 20., 22. Dönem Etik Kurulu üyeliği görevini yürütmüş ve Bilgi Yönetimi komitesinde İnsan Kaynakları mesleği standartlarını geliştirme ekibinde yer almıştır ve meslek standartları T.C. Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Halen Peryön 23. Dönem Etik Kurulu ’nda Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

Katılım için kayıt formunun en geç 4 Ocak 2021 tarihine kadar doldurularak banka makbuzu ile gönderilmesi gerekmektedir.

 • Kişi Başı

  1125₺ + KDV
 • 2 Kişilik Katılımlarda Kişi Başı

  1075₺ + KDV
 • 3 Kişilik Katılımlarda Kişi Başı

  1000₺ + KDV
 • 4 Kişilik Katılımlarda Kişi Başı

  950₺ + KDV

  Telefon: 0216 455 0 800 - demetdede@bncturkey.com
  Öğle yemekleri, çay, kahve ikramlar, toplantı çantaları, kitaplar ve tüm dökümantasyon ücrete dahildir.

  İZOLAN EĞİTİM DANIŞMANLIK ORG. İNŞ. SAN. TİCARET LTD. ŞTİ.
  İş Bankası Ataşehir Şubesi -1226 IBAN : TR75 0006 4000 0011 2260 3682 22

DEĞİŞİKLİK VE İPTAL

 • Herhangi bir nedenle eğitime katılamadığınız durumunda, eğitimden 1 hafta önce bilgi vermek koşuluyla ödenen ücret, bir başka eğitim programında 1 yıl içinde kullanılmak üzere açık hale dönüştürülebilir. Aksi durumda katılım bedeli fatura edilir.
 • Zirve organizasyon sahibi firma mücbir sebepler gerektiğinde program mekânını veya programı değiştirme, iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır. İptal halinde ödenmiş olan ücretler iade edilir.
ÜSTE
WhatsApp Bizimle İletişime Geç